Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Jak na rovnost?

21.6.2018 start 9:00 - 17:00

Mezinárodní konference k průběžnému vyhodnocení naplňování Vládní strategie pro rovnost žen a mužů v České republice na léta 2014 – 2020

V listopadu 2014 byla schválena Vládní strategie pro rovnost žen a mužů v České republice na léta 2014 – 2020. Jedná se o historicky první vládní dokument, který vymezuje genderovou rovnost jako celospolečenskou prioritu a zároveň stanovuje střednědobé cíle v této oblasti. I díky této strategii se v posledních letech podařilo prosadit několik důležitých opatření. Přesto si ČR v hodnocení úrovně rovnosti žen a mužů v evropském i mezinárodním srovnání nevede dobře.

Jaké jsou hlavní překážky naplňování cílů strategie? Mohou nám příklady dobré praxe ze zahraničí napomoci k jejich odstraňování? Proč střední Evropa v oblasti rovnosti žen a mužů zaostává za zbytkem starého kontinentu? Jak na ne/rovnost na trhu práce? Jakou roli hrají muži při prosazování genderové rovnosti? Na tyto otázky se pokusí odpovědět mezinárodní konference s názvem Jak na rovnost?

Program a další informace Vám budou včas zaslány. V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte
na tento e-mail: hradecka.lucie@vlada.cz

Konference se uskuteční v rámci projektu „Implementace Vládní strategie pro rovnost žen a mužů v České republice na léta 2014 – 2020 a související aktivity“ financovaného z Operačního programu Zaměstnanost.

Podrobnosti

Datum:
21.6.2018
Čas:
9:00 - 17:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , ,

Pořadatel

Úřad vlády ČR