Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Mluvme spolu o feminismu!

15.10.2019 start 18:00 - 19:30

Zdarma

V rámci doprovodného programu konference Forum 2000 – Festivalu demokracie vás zveme na neformální debatu u kulatého stolu na téma feminismus.
Místa u kulatého stolu jsme uvolnily zájemkyním z řad publika, chceme totiž vědět, jaké jsou názory veřejnosti.

Do diskuze se přihlásily:

Alena FosterPodnikatelka. Přes marketing v mezinárodních firmách se dostala k vlastnímu podnikání. Již devět let provozuje pekárnu a cukrárnu Sweet Life na Vinohradech. Alena je členkou mezinárodní asociace malých marketingových agentur E3 Network.
Andrea BohačíkováBusiness Mamanager v komoditní společnosti, mentorka, startupistka a zakladatelka vzdělávací a networkingové platformy pro ženy na rodičovské dovolené M.arter.
Blerta SejdijaAktivistka. Již v 16 letech založila projekt zvaný Beat Sexism, který se během dvou let rozšířil do 20 zemí světa, a má tak váhu na mezinárodním poli. Smyslem projektu je ukázat veřejnosti formou občanského aktivismu, že sexismus stále existuje a je problémem, který musíme řešit. Že jde o problém, který přetrvává, a nesmí upadnout v zapomnění.“
Eva DudováPodnikatelka a zakladatelka sociálního podniku Přestupní stanice. Projekt staví na komunitě převážně mladých lidí, která se rozhodla inspirovat k udržitelnějším přístupům i životnímu stylu a pomoci těm, kteří to potřebují. Přestupní stanice je mezi start-upy Nadace Vodafone.
Kateřina NyklováProjektová manažerka. Vystudovala FSS na Ostravské univerzitě, v současnosti pracuje jako vedoucí sociálního oddělení ve službě zabývající se migrační problematikou. Politička, lidskoprávní aktivistka, velmi pro humor.
Kateřina PokornáSportovkyně. Bývalá kapitánka ženského národního rugbiového týmu, v současné době jeho marketingová manažerka pracující na rodičovské dovolené. Kateřina věří, že českou ragbyovou scénu čeká velká změna, musí se více otevřít ženám. A to nejen jako hráčkám, ale taky jako členkám komisí a výborů. Kateřina se snaží své okolí přesvědčit, že i ženy mohou sportovat, mít kariéru a do toho být dobrou mámou.
Kristína Papcunovádoktorandkana Katedře sociologie FF UK (dizertační práce „Konštrukcia feministického vedomia ako súčasť kolektívnej identity feministického hnutia“). Pravidelně se účastní zahraničních konferencí, naposledy European Conference on Politics and Gender (ECPG) v Amsterdamu nebo 14th Conference of the European Sociological Association v Manchestru.
Marie Mrvová – Orální historička, fundraiserka a zpěvačka. Ve svém výzkumu se věnuje tématu politických vězeňkyň a kultuře ve vězení. V současné době pracuje pro Post Bellum/Paměť národa a také jako fundraiserka v Přestupní stanici. Je členkou umělecké platformy berlínské pobočky Saloon – Prague pro ženy v umění.
Markéta Gebrian – Architektka a umělkyně, pracovala v architektonických kancelářích v Amsterdamu, Rotterdamu, Paříži, Londýně a v Los Angeles. Momentálně studuje doktorát na FAČVUT, obor Architektura, Teorie a Tvorba. Tvoří virtuální prostředí, interpretace existujících měst a architektonických staveb.
Michaela Linda ThomasMajitelka a designová ředitelka grafického studia Butterflies & Hurricanes. Michaela po celkové transformaci a změně předmětu podnikání vede podnikání jako svobodnou firmu, nebojí se nahlas vyjadřovat i ke kontroverzním společenským tématům jako jsou klamání spotřebitele, nerovné postavení žen, klimatické nebo politické otázky. Ve své práci se zapojuje srdce a vlastní intuici a klientům, které si velmi pečlivě vybírá, nabízí taková řešení, která mají dlouhodobý pozitivní dopad nejen pro byznys.
Petra KubálkováZakladatelka neziskové organizace cats2cats. Podnikatelka v oblasti poradenství na téma diverzity a rovných příležitostí na pracovním trhu. Věnuje se podpoře ženských startupů. Pracuje v IT sektoru.
Radka BystřickáŘeditelka neziskové organizace. Vystudovala Informatiku na VŠE a nyní se věnuje technologickému rozvoji neziskového sektoru a to zejména projekty TechSoup a Darujme.cz. Dva roky působila jako tajemnice Stínové rady pro reklamu, spolku který bojoval proti sexistické reklamě.

Podrobnosti

Datum:
15.10.2019
Čas:
18:00 - 19:30
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , , ,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/384200739170447/permalink/390737011850153/

Místo konání

Americké kulturní centrum
Tržiště 13
Praha 1, Česká republika
+ Google Mapa

Pořadatelé

cats2cats
Festival demokracie