Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PRAVIDELNÉ SETKÁNÍ CATS2CATS vol. 58

22.1.2019 start 18:00 - 21:00

150 Kč

Jana Borskova

Absolventka Střední průmyslové školy automatizační v Přerově (6 holek 20 kluků ve třídě). Po maturitě odešla do Prahy. Ve 25 letech začala studovat FAMU obor Scenáristika a dramaturgie. Absolvovala stáž na Université de la Sorbonne Nouvelle.

Její studentský scénář Špionážní letadlo nad územím Kuby byl oceněn studentskou cenou MAXIM a nominován na Cenu Sazky v rámci udělování cen České filmové akademie.

Už během studií se začala věnovat dokumentárnímu filmu.
Natáčela cestopisné díly televizního pořadu Na cestě. Cestovala po USA, Indii, Vietnamu a Srí Lance.

V roce 2011 natočila první distribuční film Od višní do višní. Dokument sleduje první rok v životě rodiny po smrti jejího otce. Matka s dcerou se vyrovnávají s nastalou situací, ale hledají i cestu samy k sobě. Ačkoli se film dotýká náročného tématu, nepostrádá humor. Dokument Od višní do višní byl uveden na festivalu Jeden Svět a na dalších zahraničních festivalech.

Po šesti letech natáčení letos dokončila celovečerní dokument Pasažéři. Tento film pojednává o čtyřech klucích, kteří vyrostli v dětském domově. Autorka je objevila v divadelním souboru Pasažéři. Film pojednává o důležitosti lásky, která pojednává o důležitosti lásky, která umí stanovit hranice. Film vyhrál Cenu studentské poroty Česká radost na MFDF Jihlava, byl s úspěchem uvedený na Festivalu dei Popoli ve Florencii a This human world ve Vídni.

Momentálně dokončuje další dokumentární film The Good and the True o divadelním představení Švandova divadla, které bylo uvedeno v divadle DR2 na Broadway. Příběh představení pojednává o muži a ženě, kteří přežili holocaust. Svým dokumentárním zpracováním hledá spojnici mezi příběhem z minulosti a obrazy se součastného New Yorku.

V připravovaném projektu dalšího filmu se chce věnovat mladému romskému šampiónovi, který touží po olympijské medaili.

http://www.filmpasazeri.cz/

Podrobnosti

Datum:
22.1.2019
Čas:
18:00 - 21:00
Cena:
150 Kč
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , , , , , , , , ,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/529709747516932/

Místo konání

Cathedral Café
Týnská 11
Praha 1, Česká republika
+ Google Mapa

Pořadatel

cats2cats
Webová stránka:
http://cats2cats.org/