Alena Foster – Wasteoff

Projekt, který Alena přihlásila, byl na začátku úplně jinde, než u tříděného odpadu. Alena v době, kdy se přihlásila do akcelerátoru EWA, vlastnila cukrárnu a pekárnu SweetLife. Chtěla ovšem založit něco nového, využila svých dovedností a část programu se soustředila na objednávkovou aplikaci pro sestavení dortů dle představ zákazníků. Aplikace by bylo ke stažení a zpoplatněna a mohli ji využívat i další cukrárny. Celý koncept ovšem skončil na nezájmu cukráren platit za aplikaci, když si zákazník může vybrat z tištěného nebo webového katalogu – méně kreativity = méně práce. 

Jak Aleně EWA pomohla?

Rozhodně jí akcelerátor EWA ušetřil peníze. Jakmile Alena zjistila, že poměr ceny na vývoj aplikace podle jejích představ a prodejního potenciálu je nízká, rozhodla se, že bude řešit jiný problém v pekárně – množství odpadu, které pekárna vytváří nákupem velkoobjemově balených surovin. 

Nový koncept, který vzešel ze spolupráce s mentorem, představoval jednoduchou mobilní aplikaci, která pomůže správně roztřídit odpad podle složení a pomocí GPS nade nejbližší volné kontejnery. 

Bohužel, investor nepřišel a koncept zůstal pouze u nápadu. 

S Alenou jsme natočili její příběh do podcastu She Boss, který najdete na různých platformách.

2020

idea