O nás

O mně…a mé cestě k CATS2CATS

Každý příběh, který alespoň za něco stojí, začíná velkým rozhodnutím. Tím mým bylo studium. V 25 letech jsem začala studovat IT. Na tom by nebylo nic divného, kdybych ovšem nenarazila na volitelný předmět gender a nová média a zamilovala se … do feminismu!

Již během studií jsem začala pracovat v neziskových organizacích jako Nadace OSF PrahaTransparency international ČR nebo Otevřenou společnost. Působení v neziskovém sektoru se zaměřením na gender mi bylo prostě souzeno.

Postupně jsem začala vést další projekty…

Pilotně jsme třeba šroubovali na ČR metodiku genderového auditu, který jsme převzali z Německa a Skandinávie. Prošla jsem i školení na gender audit, a vedla tým více než sto expertů i expertek. Ke vzniku genderové expertní komory zbýval jen krůček, a dnes jsem její hrdou členkou.

Networkingových organizací ale stále existovalo jen pár, a proto jsem v roce 2010 spolu s Kristýnou Base založila neziskovou organizaci CATS2CATS.

CATS2CATS podporuje ženy a neustále pracuje na odstraňování stereotypů spojených s genderem, diverzitou nebo věkem. Za více než 10 let činnosti jsme uspořádali desítky akcí podporující ženy i muže. Kromě jiných témat se také věnujeme podpoře mikropodnikání a kultivaci start-upové prostředí, a poradenství pro firemní sektor.

Co říci závěrem?

Mnoho lidí si stále myslí, že feminismus je nadávka, a proto tady stále jsme, každou překážku vnímáme jako výzvu, která nejen každou z nás, ale celou společnost posouvá dále.

Děkujeme, že jste s námi!

Petra Kubálková
zakladatelka

Chci podpořit aktivity cats2cats

Aktuální tým cats2cats

Petra Kubálková

FOUNDER & DIRECTOR

Strategický rozvoj, mentoring, fundraising, networking, lobbying, a kromě toho ..

Spravuje sociální sítě, stará se o finance a hledá vhodná partnerství. Petra dělá mnoho věcí.

A stále dělá genderové audity, pokud chcete vědět víc, vyhledejte si C2C Solutions Group s.r.o.

Denisa Boušková

SUPPORT

Denisa je nám velkou podporou při realizaci všech projektů, nasazujeme ji tam, kde je třeba komunikovat, vymýšlet strategie a dávat zpětné vazby.

Díky ní jsme velmi úspěšně realizovaly projekt EWA - Empowering Women in Agrifood.

Eliška Martynková

PRODUKCE & PODCASTY

Audio je 50% videa. U video podcástů to platí dovjnásob. Takže kromě krásných záběrů je důležité i dobře nahrát a zpracovat audio. Proto spolupracujeme s Eliškou.

Eliška produkuje podcast She Boss, ale také Jak na sítě

Tereza Vašková

GRAFIKA & ILUSTRACE

Máme rády ženské ilustrátorky, naší úvodní fotku nám vytvořila ToyBox, hledaly jsme další talentovanou ženu a našly jsme Terezu, hned první projekt byl úspěch!

Tereza nám nakreslila ilustrace pro projekt Ženy a česká společnost

Anička Grosmanová

FOTOGRAFKA & FOODBLOGERKA

Pomohla na svět vývaru Silák a limonádě Divoženka.
Je hrdou členkou hnutí Slow Food a neúnavnou průzkumnicí světa potravin.
Možná ji znáte jako foodblogerku - Foodpioneer

Pro cats2cats fotí všechny naše hostky podcastu She Boss!

Natálie Richterová

PROJECT & EVENT MANAGER

Mileniálka, která si díky koučinku uvědomila, že je multipotenciální člověk. Jejím cílem se stalo souvislé získávání zkušeností a znalostí nejen v pracovním životě. Umí být kreativní i strukturovaná, a těší se na každou novou výzvu.

Natálie pro nás organizuje akce, pomáhá s rozvojem webu nebo češe naše texty.