Anežka Svobodová a Klára Hortonová – Holistic

Tým Anežka a Klára přišly s konceptem superfood mixů. Problém, který řešily spočíval v absenci mixů superpotravin pro nápoje. Na trhu v ČR nebyl koncept, který by umožňoval pořídit menší balení superpotravin v prášku a v nabídce nebyly ani chutné mixy pro nápoje. Koncept je obdobný jako mix oříšků a vloček, které ráno snídáte. 

Jak Anežce a Kláře EWA pomohla?

U týmu Holistic jsem za dva ročníky viděli největší vývoj v programu EWA. Anežka a Klára program využily naplno. Za šest měsíců vytvořily a otestovaly vlastní receptury namíchaných superfood koktejlů Holistic. Svůj prototyp ověřily na trhu. Vytvořily brand, značku balení i e-shop. Na trh vstoupily v listopadu 2020, ještě před finálovou prezentací. Od nápadu k realizaci za šest měsíců.

Tým bohužel nepřesvědčil porotu o budoucnosti produktu. A následně se vypořádával s druhou vlnou pandemie, kterou neustál bez investora.

Anežka a Klára a jejich aktivity

Obě zakladatelky Holistic byly zkušené inovátorky a dodnes je můžete potkat na pódiích pod hlavičkou jiných startupů, obzvlášť Kláru Horton.

S týmem Holistic jsme natočili její příběh do podcastu She Boss, který najdete na různých platformách. Poslechněte si Anežku a Kláru, když se věnovali superpotravinám. 

2020

idea