Anna Grosmanová – Mobilní plnička

Anna má za sebou již několik startupů. Je spoluzakladatelkou masových vývarů Silák a limonád Divoženka. Silák je stále na trhu a vede jej druhý ze zakladatelů, můžete jej najít na pultech obchodních řetězců. Do EWA programu přišla nápadem na bezinkový sirup s citronovou trávou, kdy její esenciální olej funguje jako přírodní konzervant. 

Jak Anně EWA pomohla?

Anna se potkala s Ladou a společně diskutovaly výrobu sirupů a jejich odbyt. V průběhu akcelerátoru EWA se ve spolupráci se svým mentorem rozhodla, že sirupů je dost a že na trhu chybí jiná věc – mobilní plnička sirupů pro malé výrobce. Takový výrobcem může být i váš strejda, který má třešňový sad. Díky programu tak Anna svůj koncept změnila, našla problém na trhu a jeho řešení. Finální prezentace obsahovala jak informace o investici, návratnosti i ověřené počty potenciálních zákazníků. 

Jak Anny příběh pokračoval?

Anna, i díky své osvětové činnosti o farmářích a farmářkách, vyhrála ocenění Foodblogerka roku v roce 2022 a v roce 2023 pomohla implementovat projekt Restaurant Weeku v ČR.

S Annou jsme natočili její příběh o podnikání a lásce k jídlo do podcastu She Boss, který najdete na různých platformách.

2022

idea