Denisa Tichá – Živý uhlík

Denisa se o výživu zvířat začala zajímat při ošetřování a ježdění dvou koní, kteří trpěli chronickým schvácením kopyt. Co začalo jako koníček vyústilo ve studium výživy zvířat a dietetiky na České zemědělské univerzitě v Praze. Její projekt byl ve fázi „proof-of-koncept“, když s ním vstoupila do akcelerátoru EWA. Měla sen, že uvede do realizace výsledky jejích studentský prací a uvede na trh doplněk stravy pro koně, pak krávy a možná i psy. 

Jak Denise EWA pomohla?

Díky programu EWA se zrodil Živý Uhlík, doplněk krmiva, který obsahuje vysoké množství (cca 80 %) čistého rostlinného uhlíku v takzvané diamantové formě. Denisa založila firmu, a prodej spustila v květnu roku 2023. V rámci programu bylo hodně diskutováno cílení na koňaře a majitele koní, ale i další chovatele, třeba psů. Denise jsme také pomohli s právním uspořádáním budoucí firmy a připravili ji na potenciální investory. Denisa získala první místo v ročníku EWA 2022 a 10.000 Eur.

Denisa a její aktivity

Denisu není lehké zastavit, paralelně vyhrála také demo day inkubátoru Point One ČZU – Pitchuj Startup, který představil 6 projektů a odnesla si obě hlavní ceny. Věnuje se rozvoji podnikání a přípravě produktu pro psy (krávy opustila, zatím).

Příběh Denisy si může poslechnout v našem podcastu She Boss, který najdete na mnoha platformách.

1st place winner

2022

proof of concept