Ema Jallet a Martina Pěkná – eM.Ma.Oats

Ema a Martina měly vlastně jednoduchý koncept, začít vyrábět ovesné mléko pro kavárny (barista). Koncept není inovace, protože již mléka existuje, ALE! je dovážené ze zahraničí. Otázkou bylo proč neušetřit na dovozu a co nejvíce přírodní metodou dokázat vyrábět ovesné mléko v takové kvalitě, že se hodí do kaváren na oblíbená capucciono a flat white. 

Jak Ladě EWA pomohla?

Tým za šest měsíců dokázal navrhnout svůj vlastní brand, nakoupit hrnce a teploměry a za pomoci mentorky Karolíny Chroustovské (kterou najdete také v našem Podcastu) hledaly stabilní recepturu. Zajímavým nápadem bylo, že pro výrobu chtěli využít, stejně jako Karolína, nevytížené pivovary. Vzhledem k tomu, že EWA také finančně podporuje účastnice v průběhu akcelerátoru, mohly peníze použít na pronájem trubek v pivovaru.

Tým sice neuspěl u poroty, ale po skončení EWA programu dokázal najít investora, který projekt natolik zaujal, že hodlal vstoupit do tohoto startupu a ozvala se řada kaváren, které chtěly produkt odbírat. Pokud by tým v projektu pokračoval, pijeme nyní v hipsterských kavárnách eM.Ma.Oats. flat white. 

2022

prototyp