Hana Součková – farmářka

Hana je mladá farmářka ze Semic. Hana je plná ideálů a svou farmu o velikosti 15ha (v roce 2022) získala od rodičů, kteří nikdy neměli ambice být farmáři a pozemky propachtovali. Na farmě pěstuje  přes 50 druhů rostlin. Tato biodiverzita slouží jako alibi v tom, že nepoužíváme chemikálie. Několika hektarové plochy nechává odpočinout klidně i 5 let. Jejím cílem v projektu EWA bylo najít odběr pro jedlé květiny, které by chtěla začít pěstovat.

Jak Haně EWA pomohla?

Pod vedením své mentorky přehodnotila svůj projekt a vydala se na dráhu influencerky, která propaguje udržitelné farmaření. Mentorkou jí byla zkušená farmářka Iveta Svobodová z farmy Bovine. Hana se umístila na 2. místě EWA akcelerátoru. Porota ocenila její nápad na propagaci udržitelného zemědělství a druhým místem ji ocenila za odhodlání. Porota jí také předpovídala velký úspěch. Hanka získala druhé místo v ročníku EWA 2022 a 5.000 Eur.

Hanka a její aktivity

Úspěch se dostavil. Hana dodává svoje výpěstky do e-shopu Košík.cz, prodává na farmářských trzích v Praze a stala se dodavatelkou sítě Ambiente. Hana je influencerkou, kterou podporuje řada dalších osobností a zaměstnává celou rodinu a pár přátel. každé léto zve dobrovolníky na svojí farmu pomoci se sklizní.

S Haničkou jsme také natočili podcast She Boss, který najdete na různých platformách.

2nd place winner

2022

existující podnik