Klára Hrdá – Semínkovny.cz

Hlavním cílem Iniciativy Semínkovna je propagace domácího semenaření a přírodního zahradničení (bez hnojiv a postřiků), dále sdílení přebytků semínek z našich zahrádek, ale i osvěta týkající se situace na trhu s osivem ap. Síť semínkových knihoven coby občanskou Iniciativu Semínkovna založila v roce 2015. Do programu se ovšem přihlásila s novým nápadem – on-line vzdělávání v oblasti šetření osiva pro ty, kteří mají rádi přírodní způsob zahradničení a chtějí si zachránit vlastní semena.

Jak Kláře EWA pomohla?

Klára vytvořila koncept a byznys plán pro online vzdělávání. V rámci programu EWA připravila propagační video lákající zájemce na kurzy, které měly být provozovány přes platformu Mioweb. Spočítala si, že při konverzním poměru 3-5 % by do dvou let mohl být projekt výdělečný. 

Klára a její další aktivity

Klára absolvovala několik dalších akcelerátorů. Iniciativa Semínkovna se v roce 2022 probojovala mezi semifinalisty cen SDGs 2022. Získala druhé místo v akademii Business & Professional Women CR – AWE, je aktivní ve skupině M.arter, Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

2022

existující podnik