Lada Čuříková a její sirupy „Bylinky od Světa“

Lada Čuříková vstoupila do projektu s nápadem na vytvoření regionálního centra pro farmářské výrobky. Tou dobou již ovšem měla, relativně mladou firmu, Bylinky od Světa sídlící v Třeboni na Zámku a Svět je rybník, který se zámkem hraničí. Právě svoji provozovnu na výrobu sirupů chtěla částečně proměnit ve farmářské regionální centrum. Do konce projektu zvládla nasmlouvat lokální výrobce potravin, ale i dalších produktů, které vznikají na třeboňských farmách nebo rukodělných dílnách. Tyto produkty začala prodávat ve svém obchůdku v Třeboni. 

Jak Ladě EWA pomohla?

Lada navázala kontakty s regionálními výrobci potravin a nabídla jim prostor v jejím obchůdku/výrobně sirupů. Zrevidovala počet svých sirupů  a zavedla sezónní nabídku, která ji umožnila věnovat se dalším farmářům a výrobcům. Každý vylistovaný produkt dostal svůj příběh, značku a prostor na poličce v obchodě Lady. Pokud by vyhrála, chtěla svoji prodejnu udělat turistickým regionálním centrem Třeboňska a částku by investovala do návrhu a realizaci interiéru obchůdku.

Příběh Bylinek od Světa si můžete přečíst na stránkách, její výrobna je srdcem lokálního sirupářství v jižních Čechách. Lada mohla vstoupit s firmou do projektu, protože do roku 2021 vyráběla sirupy doma v kuchyni, právě v tomto roce, založila firmu a přestěhovala se na zámek.

S Ladou jsme natočili její příběh do podcastu She Boss, který najdete na různých platformách.

2022

existující podnik