Lamya Zítková Kourdi a její SoilBlocker

Lamya Zítková Kourdi vstoupila do EWA akcelerátoru s jasným úkolem, a šla si až pro vítězství. SoilBlocker je ruční sadbovací forma pro malé a střední farmáře. Unikátnost v řešení, které Lamya navrhla, je ve velikosti. Její forma je vhodná právě pro menší farmáře, kteří obhospodařují menší pole, která jsou osazována více diverzitní kulturou. Svůj nástro vypilovala na Květinové farmě pod Smrkem. 

Jak Lamye EWA pomohla?

Spolu se svým mentorem se věnovali hlavně obchodnímu modelu. Velká diskuze byla například nad tématem cena vs. životnost. Lamya měla produkt vysoké kvality, jak sama říkala na „celý život“, ale neodpovídala tomu cena, která byla dostupná pro malé farmáře.  Tento model nebyl byznysový, ale spíš neziskový. Díky EWA programu jsme mohli Lamye vytvořit společnost, ochrannou známku a pomoci jí na zahraniční trhy. Lamya získala první místo v ročníku EWA 2020 a 10.000 EUR do jejího podnikání.

Lamya a její další aktivity

Lamya výrazně ovlivňuje české farmy. V roce 2020, před koncem programu založila platformu Výkvět, která propaguje květiny vypěstované na českých farmách a přiděluje certifikáty kvality. Angažuje se také v hnutí KPZetek a i nadále spolupracuje s farmářkami z programu EWA. její produkt se stále prodává v USA.

S Lamyou jsme natočili její příběh do podcastu She Boss, který najdete na různých platformách.

1st place winner

2020

prototyp