Šárka Tomanová – E-lednička

Šárka přihlásila projekt, u kterého bylo hned od začátku jasné, že bude potřeba investor, spíše partner na vývoj, nebo ještě lépe výrobce lednic. Cílem bylo zmapovat a navrhnout webovou aplikaci „online lednička“ , která po otevření navrhne nákup nebo recept, který zohlední to, co v lednici v ten konkrétní okamžik je. Celý koncept byl postaven na vyfocení  potravin v lednici – nahrání do aplikace – vyhledání obchodu v okolí – 

Jak Ladě EWA pomohla?

Šárka pod vedením své mentorky začala koncept aplikace více a více směřovat ke speciální cílové skupině, která je náročnější na to, co jí, kde jídlo nakupuje a odkud jídlo pochází. Koncept aplikace E-lednička se výrazně proměnil. Šárka udělala desk research na možná existující řešení i cílové zákazníka a klienta. Udělal si průzkum mezi lidmi a jasně pojmenovala personu, kterou by aplikace zajímala. Byznysový model byl postaven na prodej dat o zákaznickém chování a pro cílený marketing.

Výsledný proces aplikace byl sestaven z několika jednoduchých kroků: vyfocení  potravin v lednici – nahrání do aplikace – vyhledání obchodu v okolí – online nákup (máme pandemii) a doručení. 

Bohužel, investor nepřišel a koncept zůstal pouze u nápadu. 

Se Šárkou jsme natočili její příběh do podcastu She Boss, který najdete na různých platformách.

2020

idea