Projekt WomenUP!

Projekt WOMEN UP! měl ambici být inkubátorem podnikatelských záměrů a malých lokálních podnikatelek. Webovou aplikací, vlastně takovým katalogem s mnoha funkcemi, skrze který jsme chtěli podporovat místní komunitu a místní podnikatelky.

Nápad na webovou aplikaci WomenUP! vznikl během konferencí o mikrofinancování. Konceptem byl projekt typu “market place“, který by propojoval místní podnikatelky s klientelou. Záměr byl jasný, nalákat klientelu a přesměrovat ji do lokálních služeb, podniků a obchodů a podpořit tak lokální ekonomický růst a komunitu.

Dcera v Chicagu

Projekt byl úspěšný v začátku, kdy jsme realizovaly setkání podnikatelek, nabízely workshopy a propagovaly podnikatelky. WomenUP! se dočkal i mezinárodního věhlasu a to v USA. Na základě našeho nápadu vznikl projekt Bossy Chicago (spuštěn 2019). Bossy Chicago se od spuštění potýkal se stejnou výtkou, jako my v ČR … publikum se ohrazovalo proti konceptu “proč pouze ženy”. Bossy Chicago se tak v roce 2021 přejmenovalo na The Small Project Chicagoanadále projektu fandíme a pořád si přejeme jej realizovat!

Ukončení

Projekt webové aplikace WomenUP! běžel od roku 2014 a ukončen byl v roce 2018. V té době bylo v aplikaci registrováno na 500 podnikatelek. A jaké důvody vedly k ukončení projektu?

  • nulová podpora pro marketing
  • neochota publika investovat pouze do žen a tím chybějící klientela
  • neschopnost najít investora pro update aplikace, která rychle (i díky všem použitým nástrojům) zastarávala